Mokotown Music Academy – Prywatna szkoła muzyczna

Poznajmy się - nasi instruktorzy

IMG_7826

Bartosz Kondrat

Założyciel, gitara, gitara basowa, ukulele, pianino

maryla

Maryla Wiśniewska

Założyciel, ciało jako instrument

IMG_20190809_122546

Anna Szatybełko

Wokal


sz

Jakub Szlązak

Perkusja, gitara


DSC_1000

Szymon Orliński

Fortepian


dominik

Dominik Swat

Gitara


Bartosz Kondrat

Ukończył studia magisterskie na wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z tytułem Magistra Sztuki w Zakresie Sztuk Muzycznych. Już od wczesnych lat udzielał się w różnych uroczystościach szkolnych czy kołach teatralnych, wykonując oprawę muzyczną na pianinie lub gitarze, a czasami nawet komponując utwory specjalnie przygotowane na te przedsięwzięcia.

W czasach licealnych prowadził rubrykę w gazecie Gazeta Łapska pt. Skocz w Pudło Gitary. Brał udział w ogólnopolskich konkursach recytatorskich, w dziale poezji śpiewanej, prezentując na nich kompozycje do poezji sławnych poetów polskich. Z pomocą swojego nauczyciela Sławomira Łapińskiego, w Domu Kultury w Łapach nagrał swój pierwszy amatorski album poezji śpiewanej, z utworami polskich poetów, z muzyką przez siebie skomponowaną.  

W czasie studiów w Olsztynie rozwijał swoje umiejętności gry na kontrabasie, pianinie i gitarze. Zaczynał udzielać prywatnych lekcji indywidualnej gry na instrumentach oraz uczył w lokalnych Publicznych Przedszkolach oraz szkołach. 

Co ważne, Bartosz mówi o sobie i swojej pracy: W mojej pracy najważniejsze jest dla mnie budowanie relacji z uczniami. Wspieram ich w kształtowaniu wrażliwości muzycznej, umiejętności śpiewu i grania na instrumentach muzycznych. Staram się rozbudzić w nich pasję muzyki. Stwarzam na lekcjach komfortową atmosferę, dzięki której wszyscy uczniowie biorą udział w zajęciach, bez względu na ich umiejętności. Pracuję w miejscu, gdzie przekazywanie wiedzy i umiejętności jest ważniejsze niż ich ocenianie.

Maryla Wiśniewska

Od najwcześniejszych lat, szczególnie w czasach liceum, uwielbiała śpiewać i brała udział w imprezach szkolnych. Po ukończeniu Studium Medycznego, podążała za swoją pasją, jaką obok muzyki była terapia manualna. Maryla od wielu lat szkoli się, zdobywa kolejne umiejętności i tworzy własne, unikalne rozwiązania w pracy z ciałem. Ukończyła Wydział Pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Tematem jej pracy magisterskiej był „Masaż kontra stres. Masaż jako jedna z metod niwelowania skutków stresu”.

W trakcie podążania za swoimi innymi pasjami, nie zabrakło miejsca na jeszcze jedną pasję, którą była i jest dla niej muzyka. W okresie 1997- 1998, była wokalistką w zespole muzycznym, śpiewając na imprezach okolicznościowych. Od 2001 przez około 3 lata była częścią Chóru Akademickiego UKSW, i w raz z nim miała okazje grać koncerty min. z Orkiestrą Polskiego Radia, jak również śpiewała z Chórem w Watykanie na audiencji u Papieża Jana Pawła II.
W 2004 Została zaproszona przez Roderyka Więcka z Radia Pin, i wystąpiła jako support przed zespołem Polucjanci (obecnie Poluzjanci) w Klubie Skarpa. W 2008 roku została zaproszona do projektu zagrania w filmie dla HBO pt. Faceci do wynajęcia co dało jej dodatkowe doświadczenie pracy z kamerą.

Jest wielką pasjonatką ogólnie pojętego samorozwoju. W 2010 roku ukończyła Kurs Samorozwoju Avatar® w Orlando na Florydzie. Widząc jak niesamowite jest nauczenie się zarządzania uwagą, wolą i przekonaniami, a co za tym idzie własną świadomością, zrobiła kolejne kroki i uzyskała Certyfikat Avatar® Master. Od tamtej pory z sukcesem łączy pracę z ciałem i duchem, holistycznie ujmując człowieka. 

Ze swojego doświadczenia wie jak ważne jest nauczenie się zarządzania swoją świadomością by nieograniczenie rozwijać swój potencjał. Ciało to też nasz niesamowity instrument, dlatego ważne jest dbanie o jego dobrostan, ma to wpływ na to jak z niego możemy korzystać. Rozluźnione ciało jest jak dobrze nastrojony instrument i ma to natychmiastowy rezultat. Po pracy z nią artyści dostrzegają korzystną zmianę w ciele a w szczególności w głosie.

W 2020 roku wspólnie z Bartoszem Kondratem połączyli swoją pasję i doświadczenie tworząc Mokotown Music Academy.

Anna Szatybełko

Wokalistka, trener wokalny, dziennikarka, trener wystąpień publicznych, lektor i PR Manager. Uczestniczka konkursu „Debiuty” Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (201 Or). Doświadczenie w branży muzycznej i telewizyjnej pozwala jej na opracowanie indywidualnego podejścia do uczestnika zajęć. Kompleksowo uczy emisji głosu, interpretacji piosenki i sztuki wystąpień publicznych. Doświadczenie zdobywała na scenach w Polsce i za granicą. Koncertowała w Niemczech, Włoszech, Irlandii i Bułgarii. 

W 2019 roku Anna reprezentowała Polskę jako juror Międzynarodowego Festiwalu Piosenki dla dzieci i młodzieży Orfpheus in ltaly” we Włoszech. Współprowadziła tam zajęcia sceniczne dla przedstawicieli 11 krajów Europy i oceniała występy artystyczne uczestników konkursu. Przez 6 lat pracowała w programie TVP „Od przedszkola do Opola”, w którym śpiewała w chórkach. W jednym z pierwszych talent-show dla dzieci w Polsce towarzyszyła na scenie młodym wykonawcom oraz występowała niemal z połową największych polskich gwiazd. Wystąpiła w takich programach telewizyjnych jak: Szansa na sukces, Tak to leciało, Śpiewaj i walcz, X -Factor, Kawa czy herbata i innych. 

Laureatka wielu festiwali krajowych i zagranicznych, m.in: I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki HMy XXI WiekH w Bułgarii (2007), li miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Magia ltaliana· we Włoszech (2008), Grand Prix „XX Nocy Bardów” w Starogardzie Gdańskim, I l I Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Nessebarze w Bułgarii (2018), Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Lat 60-tych i 70-tych w Wyszkowie (2019). 

Anna ukończyła studia z Socjologii Pracy i Organizacji w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku, oraz Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Gdańskim. Posiada certyfikat Professional Vocal Coach z techniki wokalnej MIX, Certyfikat Woodstock Academy we Włoszech z muzyki rozrywkowej oraz międzynarodowy certyfikat trenera młodzieży programu Unii Europejskiej Erasmus+. Jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP.

Jakub Szlązak

Muzyk, multiinstrumentalista, producent, realizator dźwięku. Muzyka towarzyszy mu od kiedy tylko pamięta i bawi się nią, jak tylko potrafi, jednocześnie traktując ją poważnie. Muzyka poza największą pasją, jest dla niego nieodłącznym elementem codzienności, a w dużej mierze również pracą. Jakub stara się zrozumieć muzykę, odkryć w niej to co nieodkryte, przyjemne i doskonałe. Muzyką którą tworzy, chce przekazać innym swoje emocje, wartości i przekonania oraz swoją wrażliwość do muzyki, ale również do życia. 

Przygodę z muzyką zaczął w bardzo młodym wieku, grając na akordeonie. Nie zamierzał jednak poprzestać na dalszym rozwoju i nieustannie zagłębiał się w magiczny świat innych dźwięków. Po dwóch latach nauki w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii, zaczął szukać innego instrumentu. 

Stała się nim gitara, dzięki której zaczął odkrywać nowe style muzyczne, poznawał różne historie związane z tworzeniem muzyki, historie międzyludzkie które powstawały dzięki muzyce. Po pewnym czasie takiej nauki, zaczął interesować się również perkusją i to był jego kolejny, ale wciąż nie ostatni, krok w muzyce. Następne instrumenty czyli bas i klawisze przyszły wraz z zapotrzebowaniem nagrywania i tworzenia muzyki.

Jakub pracował z takimi artystami Te-Tris (od 2016 do 2019) , VNM (2018),  PaBorowski (od 2018 do chwili obecnej) LarXx (od 2019 do chwili obecnej).

Szymon Orliński

Młody, ale niezwykle doświadczony warszawski pianista, który w 2017 roku zdobył dyplom ukończenia Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego, oraz w 2022 roku dyplom studiów magisterskich na fortepianie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina pod kierunkiem prof. Joanny Ławrynowicz-Just. 

W ciągu swojej edukacji kształcił się pod kierunkiem Radosława Sobczaka, Karola Radziwonowicza oraz Wojciecha Świtały. Jest laureatem i zdobywcą nagród na konkursach międzynarodowych takich jak:

Citta di Barletta (Barletta, Włochy, II nagroda),
• PianoTalents (Mediolan, Włochy, II nagroda),
• Jurica Murai in Memoriam (Varazdin, Chorwacja, I miejsce),
• Euregio Piano Award (Geilenkirchen, Niemcy, wyróżnienie),
• Konkurs Indywidualności Muzycznych (Sierpc, Polska, I nagroda ex aequo),
• występ z Płocką Orkiestrą Symfoniczną im. Witolda Lutosławskiego pod batutą Przemysława Marcyniaka, na którym zaprezentował Koncert C-dur nr 21 KV 467 W. A. Mozarta. 

Aktywnie uczestniczy w różnych projektach muzycznych, musicalu „List z Warszawy” Garry’ego Guthmana, współtworzy z Wojciechem Sojką i Wawrzyńcem Afkiem Trio Con Forza oraz udziela się jako nauczyciel fortepianu i komponuje. Prywatnie pasjonuje się kompozycją, muzyką świata i filozofią, a także hobbystycznie jest członkiem Kapeli Sztajer, zajmującej się promocją miejskiego folkloru.

Posiada 7-o letnie doświadczenie w udzielaniu lekcji na wczesnym i średnim poziomie zaawansowania (od samych początków do walców Chopina). Korzysta z sylabusów i podręczników uznanych w kraju i na świecie. Udziela lekcji w dziedzinie wykonawstwa, aranżacji i podstaw kompozycji. Nawiązuje dobry kontakt zarówno z dorosłymi jak i z dziećmi.

Dominik Swat

To było w 2008 roku – pierwsza styczność Dominika z gitarą i prawdziwa obsesja na jej punkcie. Grywał po 9 godzin dziennie, wkładając w naukę całe serce. Już rok później założył swój pierwszy zespół i zaczął występować publicznie. W latach 2010 – 2012 działał wraz z bratem, jako gitarzysta w zespole Febra. Rozpoczął również lekcje u Krzyśka Zawadki (Oddział Zamknięty, Daab, T.Love). W 2012 roku wraz z synem Krzyśka – Jankiem Zawadką – założył zespół Pickups, grając tam na perkusji. W tym czasie występował także m.in. na Przeworsk Blues Festival. 

W latach 2015-2016 i później w 2018 roku, stał się współzałożycielem zespołu Mad Pilots, między innymi również z wyżej wspomnianym Jankiem Zawadką. Mad Pilots znany był z intensywnego rock’n rollowego grania. Dominik regularnie występował w klubie Fugazi, grał na Otwock Blues Festival, a także wydał singiel pt. California Sunrise. Między 2017 a 2020 roku sporadycznie zastępował Krzyśka Zawadkę w zespole Jary Oddział Zamknięty, a w latach 2020-2021 wziął udział w nagrywaniu płyty Jary Oddział Zamknięty w takich piosenkach jak Spadam, To nie to samo, Kasa. W latach 2021-2022 występował w wyżej wymienionym zespole jako muzyk towarzyszący, a następnie dołączył do niego już oficjalnie. 

Co ciekawe, w latach 2015-2017 Dominik pracował w sklepie muzycznym, a praca ta bardzo wiele wniosła do jego muzycznego rozwoju. Wiele nauczył się o sprzęcie, a przede wszystkim miał okazję ograć ogrom gitar i dzięki temu stać się bardziej świadomym własnych preferencji.